Srpen 2007

Táta nebo milenec?

16. srpna 2007 v 19:39 | denik |  Gérard Depardieu
André je rozvedený muž ve středních letech,který chce začít nový život,ale zároveň se ctí zastat otcovské povinosti ke své dospívájící dceře.Vezme ji na dovolenou do přímořského letoviska na Maruitiu.Teprve tady zjišťuje,že Véronique je už mladá dáma.Aby Véronique zaujala mladého Benjamina,vydáva svého otce za milence.
Gérard Depardieu - obrázek

Cosi oněm

16. srpna 2007 v 19:34 | internet |  Gérard Depardieu

Místo narození

Châteauroux, Indre, Francie

Datum narození

27. prosince 1948 (Kozoroh)
58 let (59. narozeniny slaví za 134 dní)

Kam si napsat o autogram

c/o Artmedia
10 avenue George-V
75008 Paris
4 Place de la Chapelle
F-78380, Bougival
France

Výběrová filmografie (herecká)

Tato filmografie je generována z filmů, které jsou v naší databázi filmů.
2008Asterix a Olympijské hry (Obelix)
Death Instinct, The (Guido)
2007Edith Piaf (Louis Leplée)
Ennemi public n° 1, L' (Guido)
Babylon A.D. (Gorsky)
2006Poslední prázdniny (šéf Didier)
Býval jsem zpěvákem (Alain Moreau)
Paris, je t'aime (majitel kavárny - segment 'Quartier Latin')
2005Jak sbalit super kost (Serge)
Pobuda (Boudu)
2004RRRrrrr!!! (šéf špinavovlasů)
Válka policajtů (Denis Klein)
Nová Francie (Thomas Blondeau)
Časy se mění (Antoine Lavau)
San Antonio (poručík Alexandre-Benoît Bérurier)
2003Drž hubu (Quentin)
Štastnou cestu (Jean-Étienne Beaufort)
Žena mého muže (Bernard)
Střílejte na Francouze! (Daniel Foray)
D'Artagnanova dcera (Cardinal Mazarin)
2002Asterix a Obelix: Mise Kleopatra (Obelix)
Dina (Jacob)
Napoleon (TV) (Joseph Fouché)
2001Fantom Paříže (Eugéne Francois Vidocq)
KOndoMEDIE / S barvou ven aneb Kondomedie (Félix Santini)
CQ (Andrezej)
2000102 dalmatinů (Jean-Pierre Le Pelt)
Vatel (Francois Vatel)
Acteurs, Les
1999Asterix a Obelix (Obelix)
1998Muž se železnou maskou (Porthos)
Hrabě Monte Cristo (1998) (Edmond Dant&)
Bimboland (Laurent Gaspard)
1996Hamlet (1996) (Reynaldo)
1994Můj táta hrdina (André -otec Nicol)
1993Germinal (Toussaint Maheu)
19921492: Dobytí ráje
1991Táta nebo milenec (André Arnel)
1990Oskar 1990 - nominace v kategorii herec v hlavní roli Cyrano z Bergeracu (Cyrano de Bergerac)
Zelená karta (George Faure)
1989Chci domů (Christian Gauthier)
1988Camille Claudelová (Auguste Rodin)
1986Uprchlíci (1986) (Jean Lucas)
1985Jedna nebo dvě ženy (Julien Chayssac)
1984Pevnost Saganne / Fort Saganne (Charles Saganne)
1983Otec a otec (Jean Lucas)
1981Žena od vedle (Bernard Coudray)
Kopyto (Campana)
1980Mon oncle d' Amérique (René Ragueneau)
Inspektor Popleta (Roger Morzini)
1979Psi (Morel)
1978Silnice Řím - Neapol neprůjezdná! (Franco)
Cukr (Raoul-Renaud Homecourt)
1977Baxterová, Vera Baxterová (Michel Cayre)
1976XX. století (Olmo Dalco)
1974Buzíci (Jean-Claude)
1973Dva muži ve městě (mladík)
Případ Dominici (Zézé Perrin)
1972Zabiják (Frédo Babasch de la Santé)
Smůla (zloděj)
Průměrné hodnocení 60 filmů ve filmografii je 60.2%.

Výběrová filmografie (režijní)

Tato filmografie je generována z filmů, které jsou v naší databázi filmů.
2006Paris, je t'aime

Životopis

GÉRARD DEPARDIEU se narodil jako třetí ze šesti dětí chudému kovodělníkovi. Jako dítě měl problémové mládi, školu opustil již ve dvanácti letech. Na kontě měl drobné provinění proti zákonu a proto utekl z domova. Jako náhodou narazil na přítele, který studoval herectví na Theatre Nationale Populaire (TNP) v Pařiži. Spojil se s ním a začal také studovat herectví. Od té doby si hraní zamiloval. V průběhu několika let se objevil ve více než patnácti //<![CDATA[ //]]> ... zbytek textu
divadelních hrách.

Gérard uskutečnil svůj filmový debut ve filmu "Le beatnik et le minet" (1965) od té doby si na své konto připsal desítky zajímavých rolí. Za své role získal řadu prestižních ocenění včetně herecké ceny Gérarda Philipa (1973), je dvojnásobným laureátem Césara za drama Francoise Truffauta Poslední metro "Le Dernier métro" (1981) a adaptaci Rostandovy hry Jeana-Pierrea Rappenaua "Cyrano de Bergerac" (1990), devětkrát byl na ni nominován za známé filmy Policie (1986), Pod sluncem Satanovým "Sous le soleil de Satan" (1988) a Camille Claudelová "Camille Claudel" (1989).

Jeho nejvýznamnější celosvětový průlom nastal rolí v americkém filmu Zelená Karta "Green Card" (1990), za roli francouzského emigranta Georgese Faureho získal ocenění Zlatý Glóbus. Faure potřebuje zelenou kartu (povolení k práci a pobytu), newyorská vegetariánka Bronte touží po obrovském střešním bytě se skleníkem. Řešení je prosté - Georgovi by k dosažení cíle stačila domorodá manželka, Bronte jakýkoliv manžel - majitel domu totiž pronajme byt jen manželskému páru.

Od té doby se objevil v mnoha významných filmech jako Cyrano de Bergerac, který mu vynesl cenu za herecký výkon na MFF v Cannes 1990, nominaci na Oscara 1991 a cenu BAFTA 1992. Dalším významným snímkem je historickém drama 1492: Dobytí ráje "1492: Conquest of Paradise" (1992), kde si Gérard zahrál námořníka Kryštofa Kolumba. Nejen za oceánem také uspěl remakem vlastní francouzské komedie Můj táta hrdina "My Father the Hero" (1994).

Mezi další ocenění Depardieuovy herecké práce patří i nominace na Evropskou filmovou cenu za film Muž se železnou maskou "The Man in the Iron Mask" (1998). V roce 2000 si zahrál po boku Whoopi Goldberg ve snímku 102 dalmatinů "102 Dalmatians". Mezi další role, do kterých Depardieu investuje svůj hvězdný kredit, patří dobromyslný silák z dvojice francouzských comicsových dobrodružství Asterix a Obelix "Astérix et Obélix contre César" (1999) a Asterix & Obelix: Mise Kleoptara "Astérix & Obélix: Mission Cléopâtre" (2002). V roce 2004 se objevil jako policista Denis Klein, pracující pro BRB (Brigáda pro boj s organizovaným zločinem) ve snímku režiséra Oliviera Marchala, Válka policajtů.

Zatímco jako režisér se angažoval pouze jedinkrát (ve filmovém přepisu klasické komedie Tartuff, 1984), můžeme se s ním setkávat také jako s producentem.

Zdroj: osobnosti.cz //<![CDATA[ //]]>

Školní výlet

16. srpna 2007 v 19:32 | deník |  Wolffův revír
Při školních výletech nesou za své svěřence odpovědnost učitelé,musí dohlédnout,aby se nikomu nic nestalo.Kdo však má dohlížet na jejich bezpečnost?Při jedné takové akci byl pedagogický dozor tříčlenný-a na ubytovně ve výtahu našly žákyně tělo učitelky matematiky.Poslední,kdo ji viděl živou,byl její kolega,ten se však toho večera tak opil,že si nic nepamatuje.Dokonce animto,jak se k němudo pokoje dostala kabelka oběti.
Komisa? Wolff s dcerou Verenou (Jürgen Heinrich a Nadine Seiffertová) - foto: Zlínfest, profimedia.cz

Rukojmí

16. srpna 2007 v 19:26 | týdeník |  Wolffův revír
Maskovaní bandité přepadli banku,zmocnili se hotovosti,zastřelili jednoho z klientů a bezpečný odchod si zajistili tím,že sebou odvlekli rukojmí.Tím byla paní Jansenová,policisté ji později objevili v kufru zaparkovaného auta-naštěstí živou.Vrchní komisař ovšem značně pochybuje o věrohodnosti výpovědě této světkyně,které pachatele unesli údajně dvouletého koně.
Jürgen Heinrich - foto: Zlínfest, profimedia.cz

Přátele

16. srpna 2007 v 19:19 | týdeník |  Wolffův revír
Architekt Braun často chodil za prostidutkou Inez.Při jedné jeho návštěvě dívka nakrátko opustí byt a právě v tu chvíli kdosi zákazníka zavraždí.Kriminální komisař Wolff se od Inez dozvída,že při návratu viděla vycházet Braunovou ženu.Ta během vyslechu přizná,že skutečně manžela u sokyně vyhledala,ale našla ho tam prý už mrtvého a ve zmatku utekla.
Pro Jürgena Heinricha je postava Wolffa ?ivotní rolí. na obrázku je se svou seriálovou dcerou Verenou. - foto: FOTO: ARCHIV PRIMA TV

Famfrpál

16. srpna 2007 v 19:00 | Petr |  Harry Potter
Famfrpál vznikl na počátku 11. století na místě Queerditch Marsh. Na mapách po něm však budete pátrat marně, a to proto, že mocní čarodějové ho udělali nezaznamenatelným. To znamená, že jej nelze zaznament do žádné mapy. Zpočátku byl famrpál jen jakási zuřivá honička na létajících košťatech, ale postupně se do hry přidávaly míče, až se zrodil ten famfrpál, jaký hrajeme dnes. Začínalo se s jedním herním míčem zvaným Camrál. Je všeobecně známé, že ten slouží ke střílení gólů. Když to lidi začalo tak trochu nudit, přidali si pár Potlouků. A jako perličku nakonec někdo přinesl Zlatonku a doplnil tak dnešní čtveřici balónů.

V roce 1473 se konalo první mistrovství světa v této kolektivní hře. Od té doby se mistrovství světa koná každé čtyři roky. Mimoevropské týmy se mistrovství začaly účastnit od sedmnáctého století. V roce 1652 se také uskutečnilo první mistrovství Evropy, které se zase od té doby koná každé tři roky.

Famfrpál je oblíbený skoro na celém světě. Na východě si příliš příznivců nezískal, protože tam jsou spíše více v modě létající koberce. Ve Spojených státech se sice hraje famfrpál, který zde má však konkurenci v podobném sportu, a tak se na mezinárodních soutěžích Američanům moc nedaří. Zato špičkovými reprezentanty se pyšní Bulharsko, v poslední době také Irsko a kupodivu i podceňované Peru.
Celý tým Famfrpálu se skládá ze sedmi hráčů: 1×brankář, 1×chytač, 2×odražeč 3×střelec
 • Post brankáře nepochybně existuje již od 13.století, jeho úloha se však od té doby změnila. Brankář by měl být první u brankových košů, protože jeho úloha je zabránit, aby se Camrál dostal do některého z nich. Je ovšem povoleno, aby brankář z brankového pásma vylétl, chce-li protivníkovy střelce zastrašit nebo v zárodku zmařit jejich pokus o útok. Dříve však nebylo vyloučeno, že dostatečně rychlý brankář dokáže vstřelit gól a pak se včas vrátit k vlastním košům a zabránit soupeři, aby vyrovnal.
 • Chytači, coby nejlehčí, nemenší a nerychlejší letci potřebují dobrý zrak a zároveň schopnost za letu se jednou či dokonce oběma rukama pustit koštěte. Vzhledem ke své obrovské důležitosti pro výsledek zápasu - chytne li chytač Zlatonku, získává družstvo 150 bodů - , stávají se nejčastějším terčem všech faulů ze strany soupeře. Právě tito hráči většinou utrží ta nejvážnější zranění. "Zneškodněte chytače!" - tak zní první zásada v Odrážečově bibli od Brutuse Scrimgeoura.
 • Post odrážeče existuje od té doby, kdy byly do hry zavedeny Potlouky. Základním úkolem odrážečů je chránit členy vlastního mužstva před Potlouky, což činí pomocí holí (dříve kyjů). Odrážeči nikdy nestřílejí góly a nikde není ani zmínka o tom, že by mohli nějak manipulovat s Camrálem. Musí být vybaveni značnou fyzickou silou, aby si poradili s odvracením Potlouků, proto jsou také častěji Odrážeči, ne "Odrážečky".
 • Střelec je ve famfrpálu nejstarším hráčským postem, protože celá hra byla kdysi založena pouze na střílení branek. Střelci si navzájem přihrávají Camrálem a získávají deset bodů pokaždé, když se jim podaří prohodit ho jednou z branek. K jediné podstatné změně ve hře střelců došlo roku 1884, tj. rok poté, kdy byly brankové koše nahrazeny obručemi. Tehdy bylo zavedeno nové pravidlo, které stanovilo, že do brankoviště smí vletět pouze střelec nesoucí Camrál. Pokud do brankoviště vletělo víc střelců najedou, gól nebyl uznán. Cílem tohoto pravidla bylo eliminovat takzvané "napadání brankáře", tedy manévr, při němž do brankoviště pronikli dva střelci a odtlačili brankáře stranou takže třetí střelec měl volnou cestu k brankové obruči

 • Camrál má průměr dvanácti palců, je bezešvý a má zářivě červenou barvu. Některé starší Camrály měly švy a úchytku, nebo díry na prsty. Červenou barvu dostal poprvé v zimě roku 1711 po utkání, které proběhlo za vytrvalého deště, takže pokaždé, když ho někdo upustil na zem byl nerozeznatelný od rozbahněného terénu. Střelce také čím dál tím víc rozčilovalo, že musí pro Camrál stále létat na zem a tak ho jistá čarodějnice očarovala, že vždy, když ho někdo upustí, tak se snáší k zemi pomalinku, asi jako by klesal ke dnu ve vodě.
 • Zlatonka má velikost vlašského ořechu, stejně jako měla její předchůdkyně zlatonoska. Je zlatá se stříbrnými křidélky, očarovaná tak, aby byla co možná nejdéle nepolapitelná. Zaltonoska je dnes chráněným ptačím druhem a díky své křehkosti byla velmi často při chycení rozdrcena. Traduje se, že roku 1884 na vřesovišti Bodmin Moor Zlatonka unikala chycení celých šest měsíců, oba týmy znechucené ubohým výkonem svých chytačů, poté nedohraný zápas raději ukončili.
 • První Potlouky ( či tehdy "Krváky") byly létající kameny, později černé kovové koule, vypadající trochu jako dělové a nakonec Potlouky olověné. Jenže po nějaké době se zjistilo, že olovo je na výrobu Potlouků moc měkké. V dnešní době se Potlouky vesměs vyrábějí ze železa, v průměru mají deset palců a jsou jen o něco menší než Camrály. Kouzlo, jímž jsou Potlouky očarovány, je nutí pronásledovat všechny hráče bez rozdílu. Jsou - li ponechány samy sobě, zaútočí na toho hráče, který je jim nejblíže.

Řada nimbus - Nimbus racing broom company:
 • Nimbus 1000
 • Nimbus 1500
 • Nimbus 2000
 • Nimbus 2001
Řada zameták - Cleansweep broom company:
 • Zameták 1
 • Zameták 2
 • Zameták 3
 • Zameták 4
 • Zameták 5
 • Zameták 6
 • Zameták 7
Řada kometa - Comet trading company:
 • Kometa jedna čtyřicet
 • Kometa jedna osmdesát
 • Kometa dva šedesát
Další košťata:
 • Kulový Blesk (Firebolt)
 • Meteor (Shooting Star)
 • Stříbrný Šíp (Silver Arrow)
 • Masařka (Bluebottle)
 • Duběnka 79 (Oakshaft 79)
 • Měsíční Paprsek (Moontrimmer)
 • Žíznivá Čára (Swiftstick)
 • Proutěnka 90 (Twigger 90)

Odrážeči, jeden Brankář, jeden Chytač (co mají za úkol... viz. Výše). Střelci si podávají Camrál až jej jeden z nich prohodí brankovými tyčemi. Do brankoviště smí jen chytač, který nese Camrál. Když Camrál proletí brankovou obručí, teamu se přičte 10 bodů. Dále je ve hře Brankář. Ten hlídá obruče svého teamu a snaží se, aby protihráč Camrál jimi neprohodil. Odrážeči se snaží Potlouky odrazit jiným směrem než na jejich spoluhráče. Potlouky létají mezi hráči a snaží se srazit hráče z košťat. Ve hře je, ale ještě jeden míč - Zlatonka. Chytač má za úkol chytit Zlatonku dřív než soupeř. Tím pro mužstvo získá 150 bodů a ukončí zápas. ( Nejdéle hraný zápas byl tři měsíce ) (a nejkratšeji hraný famfrpálový zápas byl 3,5 sekundy kdy Roderick Plumton, hrající za Tustrkillská tornáda chytil zlatonku za 3,5 sekundy). Zlatonka je nejdůležitější míč ve hře. Je velice obtížné ji zahlédnout a chytit. Je rychlá a rychle a prudce mění směr.
 • Přestože výše, do níž smí hráč v průběhu utkání vzlétnout, není nijak omezena, je zakázáno, aby vybočil mimo čáry vymezující obvod hřiště. V případě, že někdo z hráčů vylétne do autu, musí jeho tým odevzdat Camrál soupeřícímu mužstvu.
 • Kapitán mužstva si může pomocí sjednaného signálu od rozhodčího vyžádat "oddechový čas". To je jediný okamžik, kdy se hráči smějí v průběhu utkání dotknout nohama země. Oddechový čas lze prodloužit až na dvě hodiny v případě, že dosavadní průběh hry už trval více než dvanáct hodin. Jestliže se po těchto dvou hodinách mužstvo nevrátí na hřiště, je diskvalifikováno.
 • Rozhodčí může proti některému z mužstev nařídit trestné střílení. Střelec, který trestné střílení provádí, letí z centrálního kruhu k brankovišti. Všichni ostatní hráči s výjimkou protivníkova brankáře jsou povinni se během trestného střílení držet stranou.
 • Camrál je dovoleno vytrhnout ze sevření jiného hráče, za žádných okolností však není povoleno, aby hráč chytal protihráče za jakoukoliv část těla
 • V případě zranění není povoleno, aby byl zraněný hráč nahrazen jiným. Mužstvo je povinno pokračovat ve hře bez zraněného hráče.
 • Hráčům je povoleno vzít si na hřiště hůlky, těchto hůlek však za žádných okolností nesmí být použito proti členům soupeřícího mužstva, koštěti kteréhokoliv člena soupeřícího mužstva, proti rozhodčímu či kterémukoliv z míčů a diváků.
 • Famfrpálové utkání končí teprve tehdy, když je chycena Zlatonka nebo když se na tom dohodnou kapitáni obou mužstev.

Nebelvír (nachová barva)
 • kapitán: Oliver wood
 • chytač: Harry Potter
 • brankář: Oliver Wood
 • odrážeč: Fred Weasley
 • odrážeč: George Weasley
 • střelec: Angelina Johnsonová
 • střelec: Alice Spinnetová
 • střelec: Katie Bellová
Havraspár (modrá barva)
 • Capitán: Roger Davies
 • Chytač: Cho Chang
Mrzimor (žlutá barva)
 • kapitán: Cedric Diggory
 • chytač: Cedric Diggory
Zmijozel (zelená barva)
 • kapitán: Markus Flint
 • chytač: Draco Malfoy
 • brankář: Bletchly
 • odrážeč: Bole
 • odrážeč: Derrick
 • střelec: Marcus Flint
 • střelec: Warrington
 • střelec: Montague

Famfrpálové týmy

 • Applebyské šípy: Applebyské šípy mají světlemodré hábity,zdobené stříbrným šípem.Tento tým byl založen r. 1612, vyhrál nad Sofijskými supy a nesnášejí se s Wilbourskými vosami.
 • Ballycejští netopýři: Mají černé hábity s šarlatovým netopýrem.27 titulů mistra famfrpálové ligy a je to 2 . nejúspěšnější tým historie.
 • Caerphillské katapulty: Mají světlezelené hábity s šarlatovými svislými pruhy. Byli založeny r.1402, jsou to osmnáctinásobní mistři ligy, jednonásobní mistři Evropy a vyhráli nad draky z Karasjoku.
 • Falmouthší sokoli: Mají tmavošedé hábity s kombinací bíle a na prsou sokolí hlava. Odrážeči Kevin a Karl Broadmoorové.Tvrdá a nesmlouvavá hra.
 • Holyheadské harpyje: Mají tmavozelené hábity se zlatým spárem na prsou. Byli založeni r.1203. Nejlepší sehraný zápas roku 1953 s Heidelberskými harcovníky. Za tento tým hrají jen čarodějky.
 • Kenmarská káňata: Mají smaragdově zelené hábity s dvěma zrcadlově obrácenými žlutými K na prsou. Byli založeni r.1291. Jejich brankář O´Harre byl třikrát kapitánem irského národního mužstva. Maskoti jsou skřítci leprokni.
 • Kudleští kanonýři: Mají oranžové hábity s emblémem letící dělové koule a dvěmi černými klubovými iniciálami. 21 titulů mistra famfrpálové ligy. Harryho a Ronův nejoblíbenější tým.
 • Montroseské straky: Mají černobíle hábity s jednou strakou na prsou. 32 titulů mistra famdrpálové ligy a dva tituly mistra Evropy. Nejúspěšnější britský a irský klub.
 • Puddlemerští spojenci: Mají tmavomodré hábity s klubovým emblémem dvou zkřížených papyrů.Byli založeni r. 1163. 22 titulů mistra ligy. Nejstarší ligové mužstvo.
 • Pýcha Portree: Mají tmavorudé hábity se zlatou hvězdou na prsou. Byli založeni r. 1292. 2 ligové tituly mistra famfrpálu. Jejich nejslavnější střelkyně Catriona McCormacková šestatřicetkrát reprezentovala Skotsko a její dcera Meaghan je brankářkou mužstva.
 • Tustshillská tornáda: Mají azurově modré hábity s dvěma tmavomodrými T na prsou a na zádech. Byli založeni r. 1520. 5 titulů mistra ligy famfrpálu. Jejich chytač Roderick Plumpton chytil Zlatonku za 3 a půl sekundy.
 • Wingtownští tuláci: Mají krvavě rudé hábity se stříbrným sekáčkem na maso. Byli založeni r. 1422. Zřídkakdy poraženi. Založilo jej sedm dětí (čtyři sestry a tři bratři) od řezníka Waltera.
 • Wilbournské vosy: Mají vodorovně pruhované černožluté hábity s emblémem vosy na prsou.Byli založeni r. 1312. 18 titulů mistra ligy famfrpálu. Jejich fanoušci si říkají sršni, za vosy hrál jako chytač Ludo Pytloun.

Fred a Georg

16. srpna 2007 v 18:57 | Eviiik |  Harry Potter
Jméno: Oliver a James Phelps
Datum narození: 25. února 1986 Oliver je o 13 minut starší
Znamení: Ryby
Místo narození: Sutton Coldfield, Anglie
Škola: Arthur Terry School
Rodiče: Susen a Martyn Phelpsovi
Sourozenci: žádné nemají
Postava: Fred a George Weasleyovi

Výška: 191cm
Barva vlasů: hnědá
Barva očí: hnědá

Záliby: Golf, fotbal, posezení s přáteli, hudba

Oliver a James PhelpsOliver a James PhelpsOliver a James Phelps

Oliver a James Phelps se narodili 13 minut od sebe 25. února 1986. Oba mají vždy zajímavé herecké výkony a vypadá to, že budou mít hodně nabídek k dalším filmům. V současné době oba studují prvním rokem na Arthur Terry School, kde zůstanou až do promoce. Jejich další plány po promoci jsou takové, že oba se chtějí stát herci, nikdo ale zatím neví, jestli jako dvojčata, nebo sólo.

Filmografie:
2005 Harry Potter a Ohnivý pohár
2004 Harry Potter a vězeň z Azkabanu
2002 Harry Potter a Tajemná komnata
2001 Harry Potter a Kámen mudrců


Adresa:
James & Oliver Phelps
JOP Project
PO Box 9765
Sutton Coldfield
B75 5XB
England
UK

lenka střelenka

16. srpna 2007 v 18:56 | mamlasek |  Harry Potter
Jméno: Evanna Lynch
Datum narození: 16. srpna 1991
Znamení: Lev
Místo narození: Termonfeckin (malé pobřežní městečko), Irsko
Škola: Cartown National School
Rodiče: Marguerite a Donal Lynch
Sourozenci: Emily, starší sestra a dva další sourozenci
Postava: Lenka "Střelenka" Láskorádová
Domácí mazlíčci: Kočka - Luna, nedávno měla koťata, jedno z nich se jmenuje Brumbál, druhé (Křivonožka) bohužel pošlo

Výška: 5 stop, 152cm
Barva vlasů: hnědé
Barva očí: modré
Luna Lovegood - Evanna LynchLuna Lovegood - Evanna LynchLuna Lovegood - Evanna Lynch


V současné době moc informací o Evanně nemáme. Co ale víme je to, že Evanna byla vždy obrovský a zarytý fanoušek knih Harryho Pottera (četla je tak šestkrát sedmkrát :) ) Evanna : "Občas, když jsem ve stresu, smutná z různých věcí.... Harry Potter, to je nádherný, neskutečný svět, kde je všechno naprosto odlišné..."
¨ Když vyšla pátá kniha (2003), Harry Potter a Fénixův řád, Evanna, která byla tou dobou v nemocnici, uprosila svoji mámu, aby se mohla i ona zařadit do fronty čekajících na tuto knihu. Nakonec získala i podpis J. K. Rowlingové a byla první v řadě. Rowlingové při té příležitosti řekla, že si nikdy ve filmu nezahraje, protože její městečko Termonfeckin je příliš daleko od všeho vzrušujícího. Pak dostala od Rowlingové dopis, ve kterém stálo: Nebuď tak tvrdá na Termonfeckin, vždyť je to krásné jméno.
Při natáčení se Evanna s Rowlingovou setkala ještě mnohokrát a po jejich delším rozhovoru o ní Rowlingová mohla říct jediné - "perfektní".

Evanna se doslechla o castingu na film Harry Potter a Fénixův řád a věděla, že pokud tam nepůjde, bude toho po celý svůj život litovat.
Evanna je absolutní fanatik Harryho Pottera / mimochodem jako já =)/ a jako takový správný fanatik snila i o tom, že by si ráda zahrála ve filmu. A Lenka Střelenka byla ta pravá role pro ni. Evanna dokonce se svými kamarádkami natočily video a poslaly ho do Warner Brothers, bohužel bezúspěšně. Evanna se ovšem jako správná fanynka nevzdala a poprosila svého otce, aby ji odvezl na casting do Londýna, kde se "utkala" s dalšími dívkami. A byla to právě Evanna, která byla ze všech (15 000) dívek nejlepší, a její sen se tak splnil. A koncem února 2006 začla v Leavesdenských studiích natáčet.

Filmografie:
2007 Harry potter a Fénixův řád


Adresa:
Evanna Lynch
c/o Harry Potter Productions,
Leavesden Studios,
P.O. Box 3000,
Leavesden,
Herts.
WD25 7LT.
United Kingdom

Cho

16. srpna 2007 v 18:55 | eviiik |  Harry Potter


Jméno: Katie Liu Leung
Datum narození: 8. srpna 1987
Znamení: Lev
Místo narození: Motherwell, Skotsko
Škola: Hamillton Colledge
Rodiče: Kar Wai Li & Peter Leung (rozvedení) - Katie žije s otcem
Sourozenci: 2 bratři (jeden z nich Jonathan) a mladší sestra Violet
Postava: Cho Changová

Výška: 164cm
Barva vlasů: tmavě hnědé až černé
Barva očí: hnědá

Záliby: Poslouchá všechny žánry hudby, zejména R&B, Pop, Rock a Hip hop. Sama Katie hraje na piáno a na kytaru. Ráda nakupuje a chodí do kina.
Katie LeungKatie LeungKatie Leung


Katie se v únoru 2004 zúčastnila veřejného konkurzu, kde roli získala v klání s dalšími 5000 uchazečkami. Před tím neměla s herectvím či náslechy žádnou zkušenost. Na konkurz se dostala čirou náhodu, její otec zahlédl při sledování čínského televizního kanálu reklamu, která inzerovala veřejný konkurz na roli Cho Changové. Katie se rozhodla zkusit své štěstí a v den konkurzu se zařadila do fronty mezi tisíce dívek, které chtěly roli Cho Changové získat. Po úvodní části konkurzu ji nesmírně překvapilo, že se dostala do užšího výběru a že si jí castingová režisérka vyžádala k dalšímu přezkoušení. I když Katie neměla žádné herecké zkušenosti, úspěšně došla až do pomyslného finále, zúčastnila se několika dalších konkurzů a kamerových zkoušek. Jednoho dne se ale Katiin život změnil, ze štábu zavolali její matce, že Katie bude hrát ve filmu Harry Potter a Ohnivý pohár! A tak se Katie úspěšně zhostila role Cho Changové, do které se Harry zamiloval. Katie se zamozřejmě v současné době zúčastňuje i natáčení filmu Harry Potter a Fénixův řád, na který všichni zatím jen toužebně čekáme.

Filmografie:
2007 Harry Potter a Fénixův řád
2005 Harry Potter a Ohnivý pohár


Adresa:
Katie Leung
Cho Chang
GoF
c/o Harry Potter Production
Leavesden Studios, PO Box 3000
Hertfordshire
WD2 7LT
United Kingdom

Ginny

16. srpna 2007 v 18:53 | Maruška |  Harry Potter
Jméno: Bonnie Kathleen Wright
Datum narození: 17. února 1991
Znamení: Vodnář
Místo narození: Londýn, Anglie
Rodiče: Gary a Sheila Teague Wright
Sourozenci: bratr Lewis Wright
Postava: Ginny Weasley
Záliby: sympatická 15-tiletá dívka se ráda věnuje umění: baví ji kreslení, keramika, zpívá, hraje na saxofon a piano, tančí balet a africké + moderní tance, neopovrhuje ani sportem: miluje surfování a ráda hraje fotbal

Výška: 165cm
Barva vlasů: zrzavé, do hněda
Barva očí: modré


Bonnie WrightBonnie WrightBonnie Wright

Romantická zrzka, která hraje Ginny Weasleyovou, se narodila v roce 1991. Její rodiče si přáli holčičku, a proto byli z jejího narození velice šťastní. Už od malička byla velmi nadaná a chytrá a také toužila po cestování; chtěla se stát umělkyní, hrát na různé nástroje a tvořit.
Hrála ve školních představeních a besídkách. Bonnie rostla do krásy a její talent se projevoval čím dál tím více. Nezapomenutelná byla ve filmu podle románu Agathy Christie: Život v obrazech. V 11 letech dostala roli Ginny Weasleyové ve filmu Harry Potter a Kámen mudrců, což byla její osudová šance, kterou se rozhodla využít.
Bonnie občas také hraje ve filmech pro televizní stanici Hallmark. Jak sama říká, kdyby nebyla herečkou, chtěla by hrát na saxofon nebo na piano.
Jak je již výše uvedeno, Bonnie odjakživa milovala cestování. Se svými rodiči a známýni již navštívila všechny světadíly až na Antarktidu. Je narozena ve znamení Vodnáře, což je znamení rozeného cestovatele. Byla v Indii, Americe i Austrálii, o které říká, že je jí blízká, protože právě tam potkala kluka svých snů, a též prý tam jsou výborné vlny pro surfování.

Filmografie:
2007 - Harry Potter a Fénixův řád - Ginny Weasley
2005 - Harry Potter a Ohnivý pohár - Ginny Weasley
2004 - Agatha Christie: Život v obrazech - mladou Agathu
2004 - Harry Potter a Vězeň z Azkabanu - Ginny Weasley
2002 - Harry Potter a Tajemná komnata - Ginny Weasley
2002 - Stranded - mladou Sarah
2001 - Harry Potter a Kámen mudrců - Ginny Weasley


Adresa:
Bonnie Wright
C/O Ruth Young
PFD
Drury House
34-43 Russell Street
London WC2B 5HA

Neville

16. srpna 2007 v 18:52 | ---------.-.--.- |  Harry Potter
Jméno: Matthew David Lewis
Datum narození: 27. června 1989
Znamení: Rak
Místo narození: Leeds, Západní Yorkshire, Anglie, Spojené království
Rodiče:Lynda a Adrien Lewisovi
Sourozenci: starší bratři Anthony (herec a muzikant) a Chris (televizní střihač)
Postava: Neville Longbottom

Výška: 178 cm
Barva vlasů: hnědáMatthew začal hrát již v pěti letech (Some Kind of Life) a pokračoval několika menšími televizními rolemi, aby se pak pokusil získat roli Nevilla Longbottoma ve filmovém zpracování příběhů o Harry Potterovi. A to se mu nakonec, jak víme, podařilo. Kvůli roli ovšem musel už v Kameni mudrců nosit žluté a křivé umělé zuby, dvakrát tak větší velikost bot a za ušima měl přilepené plastikové špičky, aby mu tak uši ještě více odstávaly.
Matthew studuje Všeobecnou střední školu sv. Marie v Menstone. Rád sportuje (tenis, badminton, kroket), hraje videohry a zajímá se také o muziku. Mezi své další záliby řadí čtení, fanouškem knih o Harry Potterovi je od svých 9 let, nebo sledování fotbalu, hlavě svého oblíbeného týmu Leeds United.


Filmografie:
2007 Harry Potter a Fénixův řád - Neville Longbottom
2006 Královnina kabelka (video k příležitosti oslav královniných 80. narozenin) - Neville Longbottom
2005 Harry Potter a Ohnivý pohár - Neville Longbottom
2004 Harry Potter a Vězeň z Azkabanu - Neville Longbottom
2002 Harry Potter a Tajemná komnata - Neville Longbottom
2001 Harry Potter a Kámen mudrců - Neville Longbottom
2000 This is Personal: The Hunt for the Yorkshire Ripper (TV) - Christopher Oldfield
1999 Heartbeat (TV - epizoda Hollywood or Bust) - Alan Quigley
1997 Where the Heart Is (TV - epizoda Things Fall Apart) - Billy Bevan
1996 Dalziel and Pascoe (TV - epizoda An Advancement of Learning) - Davy Plessey
1995 Some Kind of Life - Johnathan Taylor

Hagrid

16. srpna 2007 v 18:50 | Johny |  Harry Potter
Jméno: Anthony Robert McMillan
Datum narození: 30.března 1950
Znamení: Beran
Výška: 6' 1" (185cm)Robbie se narodil v Rutherglenu ve Skotsku učitelce a pianistce Jean McMillan Ross Howieové a praktickému lékaři Ian Baxteru McMillanovi. Robbie měl starší sestru Annie a později i mladší sestru Jane.Vystudoval Glenalmond College v Perthu, Glasgowskou školu umění a také Moray House College of Education v Edinburghu.
Coltrane se poprvé seznámil s herectvím, když přijal místo v divadle, kde si i občas zahrál v komediích. V roce 1981 se poprvé objevil v televizi, v komediálním seriálu BBC A Kick Up The Eighties, jeho komediální nadání mu také přineslo roli v serálu The Comic Strip Presents a byl jednou z hvězd Laugh? I Nearly Paid My Licence Fee.
Coltrane se brzy dostal také do filmu, kde dostával příležitost ve spoustě vedlejších rolí, jako například Flash Gordon (1980), Death Watch (1980), Scrubbers (1983), Krull (1983), Absolute Beginners (1986) nebo Mona Lisa (1986). Nadále se mu dařilo i v televizi, kde vystupoval ve spoustě celovečerních komediích nebo komediálních výstupů v různých show.
Ve filmech měly jeho postavy střídavou důležitost, hraje stejně dobře malé role i hlavní postavy. Je to několikanásobný držitel ceny BAFTA, která se uděluje v Británii nejlepšímu herci uplynulého roku. Právě díky jeho dlouholetým zkušenostem se právem dostal i do velkofilmů. Dvakrát se objevil ve filmech o Jamesovi Bondovi, poprvé v roce v snímku Zlaté oko (1995), podruhé ve filmu Jeden svět nestačí (1999). Diváci z celého světa ho ale znají hlavně jako poloobra Rubeuse Hagrida z filmů o Harrym Potterovi.
J.K.Rowling dokonce prohlásila, že vytvořila Hagridovu podobu právě podle Coltrana. Nebylo tedy pochyb o tom, kdo má Hagrida ve filmech hrát. V roce 2006 mu byla udělena cena a hodnost důstojníka O.B.E. (Officer of the Order of the British Empire), což je jedno z mnoha britských státních vyznamenání. Dostal ji za svoji práci v oblasti divadla.
Umístil se jako 10. v anketě o "největší televizní hvězdy" a byl na šestém místě v anketě o nejznámějšího Skota, když se umístil za Lochnesskou příšerou, Robertem Burnsem, Seanem Connerym, Robertem Brucem a Williamem Wallacem.
Robbie Coltrane žije v současnosti ve Stirlingshiru, ve Skotsku. Se svojí bývalou manželkou Rhonou Gemmelovou má dvě děti - Spencera a Alici. Jeho velkým koníčkem jsou historická auta.

''Když něco děláte 25 let,tak jako já divadlo, lidé si toho začnou všímat. To co bylo opravdu pěkné na O.B.E. bylo to, že jste nemuseli sedět v sále a přemýšlet o tom, jestli vyhrajete, protože u O.B.E. jsem věděl, že tu cenu dostanu.''

Filmografie: Robbie Coltrane natočil přes 80 celovečerních filmů a proto zde jen stěží mohu uvést všechny
2007 Harry Potter a Fénixův řád - Rubeus Hagrid
2006 Stormbreaker - ministerský předseda
2006 Provoked - lord Edward Foster
2005 Harry Potter a Ohnivý pohár - Rubeus Hagrid
2004 Dannyho parťáci 2 - Matsui
2003 Harry Potter a Vězeň z Azkabanu - Rubeus Hagrid
2002 Harry Potter a Tajemná komnata - Rubeus Hagrid
2001 Harry Potter a Kámen mudrců - Rubeus Hagrid
1999 Jeden svět nestačí - Valentin Dmitrovich Zukovsky
1995 Zlaté oko - Valentin Dmitrovich Zukovsky

Seamus

16. srpna 2007 v 18:49 | murrayweb |  Harry Potter
Po delší odmlce je zde další životopis jednoho z herců z filmů o Harry Potterovi, tentokrát Devona Murraye alias Seamuse Finnigana.

Jméno: Devon Michael Murray
Datum narození: 28. října 1988
Znamení: štír
Místo narození: County Kildare, Irsko
Rodiče: Michael a Fidelma Murrayovi
Sourozenci: žádní
Postava: Seamus Finnigan

Výška: 160 cm
Barva vlasů: hnědá
Barva očí: modrá


Devon Murray, irský herec známý především jako představitel Seamuse Finnigana ve filmech o Harry Potterovi, se narodil jako jediný syn Fidelmy a Michaela Murrayových. Poté, co uspěl v národní talentové soutěži, se v šesti letech připojil ke školnímu divadlu "Billie Barry", odkud pak přešel do Národní školy múzických umění. Jeho filmová kariéra pak začala filmem This is My Father, kde mu role Christyho otevřela dveře na velká filmová plátna. Díky filmům Andělin popel a krátce nato Včerejší děti se pak dostal do povědomí světových diváků. A v roce 2001 byl obsazen ve filmové sérii Harry Potter a … do role Seamuse Finnigana, jednoho z bradavických, resp. nebelvírských studentů a Harryho kamarádů.
Mimo to je Devon také výborným jezdcem na koni a soutěží v exhibičních skocích po celém Irsku. Pokud zrovna "nepoletuje" kolem koní (kterých má 6 - Mini, Ashes, Jessie, Flex, Rosie a Max; má ještě 3 psy - Sting, Macken a Darragh), pak si rád svou energii vybíjí v motokrosu. Naopak, když si chce odpočinout, tráví čas s kamarády, poslouchá hudbu nebo hraje počítačové hry.


Filmografie:
2007 Harry Potter a Fénixův řád - Seamus Finnigan
2005 Harry Potter a Ohnivý pohár - Seamus Finnigan
2004 Harry Potter a Vězeň z Azkabanu - Seamus Finnigan
2002 Harry Potter a Tajemná komnata - Seamus Finnigan
2001 Harry Potter a Kámen mudrců - Seamus Finnigan
2000 Včerejší děti - mladý Geoffrey
1999 Andělin popel - prostřední Malachy
1993 This is My Father - Christy

Adresa:
Devon Murray
P. O. Box 814, Maynooth
Co. Kildare, Ireland

Patrick Rickman

16. srpna 2007 v 18:47 | Verunda |  Harry Potter
Jméno: Alan Sidney Patrick Rickman
Datum narození: 21. února 1946
Znamení: Ryby
Místo narození: Hammersmith - Londýn, Anglie


Výška: 185cm


Alan RickmanAlan RickmanAlan Rickman

Právě rolí Severuse se Alan Rickman proslavil u spousty dětských i dospělých diváků. Někdo ho za tuto roli nenávidí a jiný miluje. Málokdo však ví, že roli přísného učitele lektvarů měl nejdříve dostat Tim Roth, ten ji ale odmítl. Až poté byla nabídnuta Alanovi, jenž se již předtím proslavil právě hraním zlých a odporných padouchů. Jestli Rickman zůstane i nadále filmovým padouchem, se dozvíme v sedmém díle Harryho Pottera.
Alan profesora s hákovitým nosem hraje opravdu výborně, ale aby vůbec mohl ukázat své herecké schopnosti, musel si hlavně ujasnit, co chce v životě dělat a jak se proslavit.

Alan Sidney Patrick Rickman se narodil Hammersmithu v Londýně jako druhý nejstarší potomek ze čtyř dětí. Pochází z velšsko-irské rodiny.
Jeho první sen byl stát se uměleckým grafikem. Proto se rozhodl vystudovat Royal Academy of Art. A tři roky po studiu pak pracoval jako grafik v Soho s jednou uměleckou skupinou. V této době se Alan seznamuje s první a jedinou ženou svého života - Rimou Hortonovou (radní londýnských částí). Od roku 1977 s ní žije v Notting Hillu, ale neožení se s ní. V šestadvaseti letech s Alan usmyslil stát hercem a z toho důvodu začal studovat hereckou školu Royal Academy of Dramatic Art (Královská akademie dramatických umění), kde získal stipendium. Následující roky strávil v několika repertoárových (např. soubor Birmingham Repertory Theathre Company) i experimentálních divadlech, pracoval v rozhlase i v televizi. Po krátkém působení v londýnském Národním divadle se stal členem Royal Shakespeare Company (1985-87), v jejíž inscenaci hry Christophera Hamptona podle Laclosova románu v dopisech Nebezpečné známosti zaujal rolí záletného vikomta Valmonta. Ve stejné roli se objevil i na Broadwayi a za svůj výkon byl nominován na cenu Tony 1987.
K jeho první velké televizní roli, a jak jinak než k roli "zloducha", ho přivedl právě již zmiňovaný "padouch" de Valmont z divadelního představení Nebezpečné známosti. Tam si ho všiml producent akčních filmů Joel Silver, jenž mu nabídl roli v připravovaném filmu Die Hard (Smrtonostná past). Byl to opravdový úspěch. Divákům se "jeho" Hans Gruber líbil a hlavnímu hrdinovi, kterého hrál Bruce Willis, se lehce vyrovnal.

Alan i přes své velké úspěchy v anketách ( 1995 - 34. místo v anketě 100 nejpřitažlivějších hvězd ve filmové historii magazínu Empire a v říjnu 1997 - 59. místo v anketě stejného magazínu o 100 nejlepších filmových hvězd všech dob) si zahrál jen jednu opravdovou filmovou roli. Byla to role Franze Antona Mesmera, nazývaného také "otec hypnotizmu", ve filmu Mesmer (1994). Pro Rickmana tento snímek hodně znamenal. S úmyslem udělat ho co nejlepší provedl společně s režisérem Rogerem Spottiswoodem několik změn ve scénáři. To se však hlavním investorům nelíbilo natolik, že odmítli projekt financovat. Vše odůvodnili tím, že s vyzněním celého díla a především hlavní postavy nesouhlasí. Dokonce řekli, že Alan Rickman není pro roli Mesmera dosti přitažlivý. Spor skončil u soudu a přesto, že se nakonec peníze sehnaly a film se natočil, do kin se nedostal, ale skončil jen na videokazetách. Po této nepříjemné záležitosti byl Alan velmi zklamán a dlouho se s tím nemohl vyrovnat. V roce 1997 se Alan představil i jako filmový režisér. Za svůj režisérský debut, citově laděný snímek Zimní host, ve kterém si hlavní roli zahrála Emma Thompsonová se svou skutečnou matkou Phyllidou Lawovou, získal hned několik cen a nominací.
Alan se objevil i ve dvou hudebních projektech. Zahrál si ve videoklipu k písni "In Demand" skupiny Texas, a ve skladbě "The Bell" z alba "Tubular Bells II", populárního Mikea Oldfielda, ho uslyšíme coby konferenciéra představujícího jednotlivé hudební nástroje.

Alan žije v USA a za svůj druhý domov považuje Kanadu. Jeho partnerkou je stále Rima Horton, avšak nežijí spolu, protože Rima je členkou správní rady jiné městské čtvrti, v níž žije. Alan je bezdětný, prohlásil, že by rodinu měl velmi rád, ale že herectví miluje natolik, že mu děti nahrazuje.

Filmografie:
2006 - Parfém - příběh vraha - Pan Richis
2005 - Harry Potter a Ohnivý pohár - Severus Snape
2005 - Snowcake - Alex
2004 - Harry Potter a Vězeň z Azkabanu - Severus Snape
2004 - Něco, co stvoří Bůh - Alfred Blalock
2003 - Láska nebeská - Harry
2002 - Harry Potter a Tajemná komnata - Severus Snape
2001 - Harry Potter a Kámen mudrců - Severus Snape
2001 - The search for John Gissing - John Gissing
1999 - Dogma - Metatron, hlas Boží
1999 - Galaxy Quest - sir Alexander Dane/doktor Lazarus
1998 - Jidášův polibek - detektiv David Friedman
1998 - Temný přístav - David Weinberg


Adresa:
Alan Rickman
C/O Duncan Heath
I.C.M.
Oxford House 76 Oxford St.
London W1D 1BS
England

Alan Rickman
C/O Patrick Whitesel
Endeavor Talent Agency
9701 Wilshire Blvd.
10th Floor
Beverly Hills, CA 90212

Tom Felton

16. srpna 2007 v 18:46 | stáhnuté |  Harry Potter
Jméno: Thomas Andrew Felton
Datum narození: 22. září 1987
Znamení: Panna
Místo narození: Kensington, London, England, UK
Rodiče: Sharon a Peter Felton
Sourozenci: tři starší bratři - Jonathan, Ashley a Chris
Postava: Draco Malfoy

Výška: 185cm
Barva vlasů: hnědá
Barva očí: modrá
Tom FeltonTom FeltonTom Felton


Už od velmi mladého věku se u něj projevovaly herecké a pěvecké vlohy, rád vystupoval před publikem a účastnil se mnoha školních koncertů jako zpěvák. V sedmi letech si jeho talentu všimla rodinná přítelkyně, která pracovala v oblasti zábavního průmyslu. Seznámila ho s jedním filmovým agentem a za dva týdny už Tom pracoval v mezinárodní komerční kampani v zahraničí.
Svoji "pěveckou" dráhu zahájil také v sedmi letech, když začal zpívat v kostele. Později byl členem čtyř školních sborů a dostal dokonce nabídku, aby se stal členem Guildford Cathedral Choir. V roce 1997 si poprvé zahrál v celovečerním snímku, konkrétně v Borrowers (Pidilidi), kde hrál postavu Peagreena Clocka. Krátce poté si zahrál v dalším filmu, Anna and the King (Anna a král), vedle hollywoodské hvězdy Jodie Foster.
Tomovým zlomovým obdobím byl bezesporu rok 2001, kdy byl obsazen do role Draca Malfoye ve filmu Harry Potter and the Philosopher's Stone (Harry Potter a Kámen mudrců). Po Danielu Radcliffovi, Emmě Watson a Rupertu Grintovi se tak stal další hvězdou, což potvrdily další filmy Harry Potter and the Chamber of Secret (Harry Potter a Tajemná komnata), Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (Harry Potter a Vězeň z Azkabanu) a Harry Potter and the Goblet of Fire (Harry Potter a Ohnivý pohár). V současnosti natáčí další pokračování, Harry Potter and the Order of the Phoenix (Harry Potter a Fénixův řád).
Tom je také horlivý sportovec, rád si zahraje basketbal, fotbal, kriket a tenis, dále rád plave a bruslí. Po hraní je ale jeho největším koníčkem rybaření, hlavně kaprů. Kvůli tomu také studuje na střední škole obor Fishing Managment.

Feltonovým oblíbeným seriálem jsou Simpsonovi, nejoblíbenějším filmem Titanic. Jeho nejoblíbenějšími předměty ve škole jsou zeměpis, fyzika a oběd :) Když relaxuje, tak buď čte, nebo rybaří, občas i nakupuje. Největší ryba, kterou kdy chytil, vážila 16,8 kilogramů, byl to obyčejný kapr, a chytil ho v St. Lawrence ve Waddingtonu, New York, USA.

Filmografie:
2007 Harry Potter a Fénixův řád - Draco Malfoy
2005 Harry Potter a Ohnivý pohár - Draco Malfoy
2004 Harry Potter a Vězeň z Azkabanu - Draco Malfoy
2002 Harry Potter a Tajemná komnata - Draco Malfoy
2001 Harry Potter a Kámen mudrců - Draco Malfoy
1999 Anna a Král - Louis Leonowens
1997 Pidilidi - Peagreen Clock


Adresa:
Tom Felton
c/o Harry Potter and the Chamber of Secrets Production
Leavesden, Hertsfordshire
WD2 7LT
England

Harryho osud se naplnil

16. srpna 2007 v 18:43 | týdeník |  Harry Potter
Harry Potter and the Deathly Hallows.Tak se jmenuje v originále sedmý a definitivně poslední díl příběhu z Bradavic.Rowlingová ho dopsala v polovině ledna a na pultech knihkupectví se objeví v angličtině 21.července,Kolem Vánoc si ho budeme moct koupit i v češtině.Autorka slíbila,že v něm zemřou dva hlavní hrdinové,a přiznala,že se krátce po dopsání sedmičky psychycky zhroutila.,,Bylo mi jasné,že po sedmém dílu bude konec.Jsem absolutně spokojena a zárovň cítim tak silný smutek,že se občas v záchvatu žalu shroutim na podlahu a musím se vybrečet,"svěřila se Joanne s tím,že je sedmý díl nejen poslední,ale zárověň nejlepší knihou,jakou kdy napsala.

Zlobivý syn

16. srpna 2007 v 16:49 | týdeník |  Julie Lescautová
Komisařka a její kologové zastaví podezdřelé vozidlo.Dva mladíci,Benjamin a Amyl,kteří jsou v autě,tvrdí,že jim je půjčil jejich kamarád.Policisté si ověří jméno majitele vozu a zavolají mu-mobil však zazvoní v zavazadlovým prostoru tohoto vozu.V něm je pak objeveno mrtvé tělo jeho majitele.Není těžké zjistit,že Benjamin se již jednou pokusil toto auto ukrást,Mladíci se nakonec přiznají k odcizení vozidla,vraždu ale odmítají.
img247/4446/juliepierre1oy1.png

Ze znásilnění je obviněn učitel,a tak vyšetřování získává nový rozměr

16. srpna 2007 v 16:43 | týdeník |  Julie Lescautová
Za městem se koná technopárty v maskách.Bez pozvánky se na ní vloudí idealer Bénoit,který tu rozdává podomácku vyrobenou extázi.Pár dětí se jí přiotráví,ale jeden z organizátorů párty-Fréderic Bort-je nalezen mrtvý.Bénoit je hlavním podezdřelým,komisařka však zjistí,že má na dobu vraždy alibi.Při výslechu se Julii svěří Frédericová dívka Elodie,že si dělá výčitky,klade si vinu za jeho smrt.On jediný ji měl rád a nevadilo mu ani,že byla začátkem školního roku znásilněná mužem v masce.
Image Hosted by ImageShack.us