Bude mi patnáct-Vlasta Svobodová

11. července 2009 v 14:26 | KeFy |  Zajímavé knihy
Stěhovat se z Prahy na vesnici, to není jednoduché rozhodnutí. To se stalo čtrnáctileté dívce jménem Kateřina.Kátá se tomu brání zuby nechty. Ale co se dalo asi tak dělat, když se k babičce do Lhoty stěhovala celá rodina. Ona,její tátamiroslav Matějka, máma Anička, bratr Ondra a malá roztomilá sestřička Terezka.Pan Matějka se chtěl vrátit ke svému původnímu řemeslu,truhlařině. nejhůře na tom byla Káťa, přičšla do novéškoly, obklopovaly ji cizí tváře a málem se z ní stala holka se čtyřkami. Ondra byl velmi společenský a hned si našel přátele. Čtyřkařkou se stala jen proto, že špatně viděla. Musela si opatřit nové brýle. Nechtěla ovšem takové, které by se jí nelíbily.
Problém byl v tom, že žádné levné se jí nelíbily a ty co jo, stály tři tisíce. Po poradě s rodinou přispěla na ty brýle svoje peníze, dali na ně rodiče, bratr i babička. Konečně měla brýle a ve škole se hned vytáhla zpátky na jedničky. Všechno bylo zase v pořádku, kdyby neexistoval Vondráček.
Ten ji hned první den zhrozil tím, že ji řekl, že je nafrněna pražačka. Tím začala jejich nenávist. A že nenávist nemá daleko k lásce, potvrdí každý. A tak samozdřejmě se tak stalo. Káťa si uvědomí, že se zamilovala, a tak se Pepovi ( Vondráček) vyhýba. Ten ji jednou, když byla u rybníka a četla si, vzal do náruče a hodil do vody. Netušil však, že neumí plavat. Když si uvědomil, že se topí, skočil do vody a zachránil ji. Když se Katka probere, zjistí, že nemá brýle. Ty se utopily. Ondra, který všechno viděl, Pepu zmlátí, a on se ani nebrání. Škodu na brýlých zaplatí pan Vondráček, který Kátiným rodičům řekne, že se jejich dětí mají rádi.
Tak Kateřina dostala první pusu od nenáviděného kluka a to, že je Káča ze Lhoty považovala za lichotku.
obálka/obal
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Četli jste tuto knihu?

ano 42.3% (33)
ne 57.7% (45)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama